CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA

CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA

Bugün, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını idrak etmenin sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Bu büyük gün; "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde yürütülen ve bir milletin destansı mücadelesi olan Milli Mücadele’nin büyük Cumhuriyet ile taçlandırıldığı gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyet, Türk ulusuna bırakılmış en büyük mirastır. Cumhuriyet, her türlü imkânsızlık ve zorluğa karşı destansı bir mücadelenin eseri; ortak bir varoluşun, ortak yaşama kararlılığının adıdır.

Bu destan, “Ya İstiklal ya İzmihlal!” diyen bir milletin vatan için, bayrak için, hürriyet için, onur için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

Aziz milletimiz, hürriyeti, ülkesi ve bayrağına asla gölge düşürmeyeceğini, asla boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bir asır önce yakılan istiklal meşalesi, hiç sönmemiş sonsuza kadar da sönmeyecektir.

Bugün bizler, Türkiye Yüzyılı’nın şafağında, kahraman ecdadımızdan aldığımız güç ve inançla Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve onurunu yaşıyoruz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kıymetli silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyet’imizi kuran tüm kahramanlarımızı, bu toprakları bizlere vatan kılanları rahmet ve minnetle anıyoruz.

Milletimizin selameti, devletimizin bekası ve ay yıldızlı bayrağımız için şehit düşen, gazi olan bütün vatan evlatlarını şükranla yâd ediyoruz.

Yaşasın Millet, Yaşasın Cumhuriyet!

93 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret285972
Hava Durumu